Jak to jest oglądnąć swój film w prawdziwym kinie? Wiedzą o tym ci, którzy wzięli udział w Małopolskim Konkursie Filmowym zorganizowanym w ramach innowacji „Jestem przeciw mowie nienawiści”. 14 czerwca o godzinie 9.30 w Kinie Pod Baranami odbył się uroczysty finał konkursu. To niezwykłe przeżycie stało się udziałem jedenastu zespołów wyróżnionych filmów. Dzieci z niecierpliwością czekały na pokaz. Emocji było sporo, bo każdy filmik został krótko omówiony przez panią psycholog Dominikę Chylińską i panią filmoznawcę Martę Stańczyk. Naszą szkołę reprezentowały dwa filmy. Pierwszy został zrealizowany przez grupę kółka filmowego prowadzonego przez panią Joannę Kozłowską, drugi prze grupę  z klasy 6a pod kierunkiem uczennicy Olgi Gawrońskiej.

Kino Pod Baranami, nasz partner w konkursie, zdecydowało dodatkowo wyróżnić zespół ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi z Sierczy za film pt.”Przemoc nie jest niczym dobrym”.

Przekonaliśmy się, że o ważnych, trudnych sprawach można z powodzeniem mówić językiem filmu, dzięki temu przekaz dociera do większej grupy odbiorców, jest bardziej zrozumiały, atrakcyjniejszy, po prostu ciekawszy.

Uwagę zwracała różnorodność filmowych konwencji. Oglądnęliśmy teledysk, reportaż, wywiad, sondę uliczną, bajkę, film montażowy, fabułę, film eksperymentalny .

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Mamy nadzieję, że wśród twórców są przyszli reżyserzy, aktorzy, montażyści, operatorzy, a praca nad filmem konkursowym to początek ich wielkiej kariery.

Lista prezentowanych filmów:

1.      „Przemoc nie jest niczym dobrym” – SP im. Królowej Jadwigi w Sierczy (opieka : p.Teresa Ozga)

2.      „Będę silna” (piosenka) – SP nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieliczce – pod kierunkiem uczennicy klasy 6 a Olgi Gawrońskiej

3.      „Stop nienawiści” (film montażowy) – SP im. Królowej Jadwigi w Sierczy ( opieka: p.Renata Łanoszka)

4.      „Jedno słowo wystarczy” – SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce (opieka: p.Aleksandra Gacek)

5.      „Łańcuch dobra XXXL” – SP nr 105 z Oddziałami Integracyjnymi im. L. Wawrzyńskiej w Krakowie ( opieka: Aldona Rumińska-Szalska)

6.      „Jestem przeciw mowie nienawiści” – SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce (opieka: p. Małgorzata Jaglarz)

7.      „Przemocy słownej mówimy stop!” – SP im. Królowej Jadwigi w Sierczy (opieka:

p . Renata Łanoszka)

8.      „Jestem przeciw mowie nienawiści” – SP nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieliczce ( opieka: p. Joanna Kozłowska)

9.      „Stop przemocy słownej” – SP im. Królowej Jadwigi w Sierczy ( opieka: p. Teresa Ozga)

10.  „Stop mowie nienawiści” – SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. E. J. Jerzmanowskiego w Wieliczce opieka: p. Elżbieta Ryznar)